Szkoła z klasą PDF Drukuj Email

Szkoła z klasą – Czytam, Myślę, Działam (Lego, Cogito, Ago)

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat (Lego, Cogito, Ago) w roku szkolnym 2004/2005.

Szkoła z klasą – Czytam, Myślę, Działam (Lego, Cogito, Ago) - to program Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazety Wyborczej. Nasza szkoła zdobywała poszczególne certyfikaty stopniowo. Najpierw otrzymaliśmy certyfikat Lego – Czytam, potem Cogito – myślę a na końcu Ago – działam.

Naszym zadaniem było zaproponować, jak na lekcjach różnych przedmiotów i zajęciach pozalekcyjnych można uczyć: czytania ze zrozumieniem, twórczego myślenia, społecznego działania. Na stronach internetowych przedstawialiśmy pomysły i - co równie ważne - doświadczenia z wprowadzania ich w życie. Skorzystały z tego inne szkoły, powstał bank nauczycielskich propozycji i doświadczeń. Własne materiały też tworzyli uczniowie, zwłaszcza starszych klas.