Kalendarz roku szkolnego PDF Drukuj Email
KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH I SEMESTR 2008/2009

WRZESIEŃ

1 Zawody wewnątrzszkolne „Przeciw przemocy”- VIII Bieg Przełajowy.
2. Kontynuacja współpracy z Akademią Filmową.
3. Turniej piłki nożnej klas I.
4. Sprzątanie Świata.
5. Młodzież w przejrzystej Polsce – projekt ogólnopolski pod patronatem CEO

Naucz. wf M. Trytek, E.Czarniecka W.Szczepański K.Lesik I.Goj, B.Wierus, K.Heyda

PAŹDZIERNIK

1. Turniej piłki siatkowej dziewcząt klas III. 2. Konkurs matematyczny dla klas I.
3. Maryjnym szlakiem po Polsce – konkurs multimedialny.
4. Pasowanie na gimnazjalistę.
5. Dzień Edukacji Narodowej.
6. I edycja konkursu Mistrz Ortografii.

D.Janicka, J.Płaneta, A.Zielonka, A.Polaczek, J.Walotek, M.Trytek, M.Liszka, E.Czarniecka, M.Trytek

LISTOPAD


1. Turniej koszykówki dziewcząt i chłopców.
2. Święto Odzyskania Niepodległości.
3. Turniej siatkówki klas I.
4. Konkurs biblijny.
5. Międzyszkolny konkurs „Śladami bohaterów naszych lektur”.
6. Gazetka z lektury.

J.Zaradny, zespół human., I.Dyrda-Zaradna, A.Hołdan, K.Białas, J.Walotek

GRUDZIEŃ

1. „Na Śląsku po Śląsku”- barbórka.
2. Spotkania opłatkowe w klasach.
3. Jasełka.
4. Szkolny konkurs leksykalno-gramatyczny znajomości języków obcych.
5. Najpiękniejsza szopka z motywami z literatury polskiej.

K.Heyda, I.Goj ,I.Gruczyńska, Wychowawcy, katecheci, naucz.zespołu językowego

STYCZEŃ

1. Turniej siatkówki chłopców.
2. Noworoczny halowy turniej piłki nożnej.
3. Szkolny konkurs biblijny.
4. Konkurs mitologiczny dla klas I.

W.Szczepański, A.Hołdan, A.Polaczek, A.Świetlinska, B.Wierus, K.Heyda

KALENDARZ IMPREZ SZKOLNYCH II SEMESTR 2008/20009

LUTY

1. Konkurs geograficzny dla klas I-III.
2. Turniej tenisa stołowego.
3. Szkolny konkurs o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
4. Dzień Bezpiecznego Internetu. K.Lesik

D.Zabielska, J.Poks-Sztyler, E.Ziomek-Mazur, A.Pyrzyk, B.Knichowiecka

MARZEC

1. Kangur matematyczny 2009.
2. Światowe obchody Dnia Liczby.
3. Zawody pływackie.
4. Projekt – Biuro Podróży – prezentacje klas I.
5. Miejski konkurs biblijny.
6. Szkolny konkurs recytatorski.
7. Konkurs czytelniczy.

J.Płaneta, A. Zielonka, W.Szczepański, D.Janicka, A.Sanocka, A.Hołdan, A.Polaczek M.Trytek, M.Liszka, J.Gąbka

KWIECIEŃ

1. Tydzień Ziemi.
2. Konkurs chemiczny dla klas I-III.
3. Konkurs matematyczny dla klas II.
4. Wystawa minerałów.
5. Międzyklasowy turniej zespołów tanecznych.
6. Poznanie Biblioteki Śląskiej – klasy III.
7. Misterium paschalne.
8. Wojewódzki konkurs biblijny.
9. II etap konkursu „Śladami bohaterów naszych lektur”
10. VII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej.
11. Rocznica śmierci Jana Pawła II- prezentacja multimedialna.
12.”Młody reporter w świecie szkolnych lektur”

K.Lesik, W.Kozioł, J.Płaneta, A. Zielonka, D.Zabielska, J.Gąbka, A.Polaczek, .Hołdan, J.Walotek, A.Pyrzyk, M.Liszka, A.Świetlińska

MAJ

1. Konkurs matematyczny dla klas I-III „Matematyka z gwiazdką”.
2. Turniej Bezpieczeństwa Drogowego.
4. Drzwi Otwarte Szkoły.
5. Święto szkoly- przyznanie szkole sztandaru.
6. Projekt – pokaz mody.
7. Konkurs międzyszkolny dla klas VI SP.
8. Konkurs o Unii Europejskiej.

B.Kurzyniewska, B.Sanakiewicz, zespoły przedmiotowe, D.Baraniak, B.Buchenfeld E.Czarniecka, M.Liszka, I.Goj

CZERWIEC

1. Dzien Sportu.
2. II edycja konkursu Mistrz Ortografii.
3. Konkurs szachowy.
4. Antologia poezji religijnej.
5. Zakończenie klas III.
6. Zakończenie klas I , II.

Naucz. Wf, E.Czarniecka, M.Trytek, A.Hołdan, M.Liszka, I.Goj, wych. klas I

PRZEDSIĘWZIĘCIA CAŁOROCZNE:

1. Genius Logicus. - odp. B.Kurzyniewska
2. Międzyszkolny Grupowy Konkurs Interdyscyplinarny - koordynator E.Rostecka-Rzońca.
3. Zajęcia z fizyki w Pracowni Dydaktyki Fizyki – wykłady z pokazami dla klas I-III – E.Rostecka -Rzońca.
4. Ogólnopolski Konkurs Techniczny: Projekt Szkoła- Technologia przyszłości- Dom gimnazjalisty za 100 lat - B.Sanakiewicz.
5. Akcja CEO „Szkoła myślenia” - B.Sanakiewicz.
6. Konkurs z informatyki - A.Stępień.
7. Śląska Liga Narciarska. - I.Dyrda – Zaradna, J.Zaradny.
8. Zawody lekkoatletyczne o puchar MOS-u I.Dyrda – Zaradna, J.Zaradny.
9. Międzyszkolny turniej koszykówki chłopców. - J.Zaradny.
10. Międzyszkolny turniej siatkówki dziewcząt - I.Dyrda – Zaradna.
11. Zawody pływackie UKS „Karlik”.
12. Udział w imprezach organizowanych przez MOS, MOSiR, RUN Katowice.
13. Realizacja programu edukacyjnego „Trzymaj formę”.
14. Udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzezwy Umysł”.
15. Lekcje w Muzeum Historii Katowic. - I.Gruczyńska.
16. Kółko recytatorskie – M.Trytek.
17. Klub Młodego Twórcy - A.Świetlińska.
18. Kółko teatralne- M.Liszka.
19. Klub europejski. -I.Goj.
20. Gazetka z lektury. - J. Walotek
21. Polonistyczna Liga Zadaniowa - J.Walotek
22. Szkolna Liga Historyczna. - K.Heyda, B.Wierus, J.Jop,I.Goj
23. Moja szkoła w Unii Europejskiej – I.Goj
24. Uczeń z klasą.- CEO.
 
Gimnazjum nr 3 im. Alfreda Szklarskiego w Katowicach
ul. Sokolska 23, 40-863 Katowice
tel.: (032) 259-66-65, e-mail: kontakt(małpa)gim3kce.pl
nasza strona: www.gim3kce.pl